(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha xt 600 e (Nr 4875034)

Yamaha xt 600 e

Marka i model:

YAMAHA XT 600 e

Waga w kg (łączna):

189.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 884.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Aragonia, Binéfar

20 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicia, Ourense

21 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często wartościowe towary, które wydają się stosunkowo niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - niemniej jednak tylko na pozór. Bezbłędnie umocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas transportu na naczepie, potrzebne są cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie dwie, bowiem mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.