Yamaha XT 660 (Nr 7692340)

Yamaha XT 660
Waga
Sztuk
Yamaha XT 660
Długość
230 cm
183 kg
1
Łączna waga:
183 kg
Dystans
1758 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Fryzynga

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Dublin, County Dublin

18 paź 2021


Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wyglądają na na ogół niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - jednak jedynie na pozór. Należycie przymocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, konieczne będą cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą zaledwie dwie, ze względu na fakt, że mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niepewne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.