(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha, XT 700 Tenere und BMW 1150 R (Nr 5691230)

Yamaha, XT 700 Tenere und BMW 1150 R

Marka i model:

Yamaha, XT 700 Tenere und BMW 1150 R

Waga w kg (łączna):

490

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 1922.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Keltern

5 maj 2020

Adres i termin dostawy

Ukraina, Kyiv City, Kijów

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wyglądają na dość nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - aczkolwiek tylko pozornie. Właściwie zamocowany motocykl w 100% przetrwa drogę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, potrzebne są 4 pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie 2, ponieważ mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.