Yamaha XT1200Z Super Ténéré x 2, BMW R1200R x 1 (Nr 7430152)

Yamaha XT1200Z Super Ténéré x 2, BMW R1200R x 1
Waga
Sztuk
Yamaha XT1200Z Super Ténéré
Długość
226 cm
262 kg
2
BMW R1200R
Długość
215 cm
198 kg
1
Łączna waga:
722 kg
Dystans
4515 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

30 lip 2021

Adres i termin dostawy

Islandia, Höfuðborgarsvæðið, Reykjavík

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wydają się względnie ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - wszakże tylko złudnie. Odpowiednio zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą tylko 2, bowiem mają one szyny udaremniające przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motoru, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.