Yamaha XT250 (Nr 7619836)

Yamaha XT250
Waga
Sztuk
Yamaha XT250
Długość
215 cm
122 kg
1
Łączna waga:
122 kg
Dystans
3701 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Teksas, Tyler

Od 2 maj 2021 do 30 maj 2021

Adres i termin dostawy

Nikaragua, Managua, Managua

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle drogie towary, które wydają się względnie trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - jednak tylko złudnie. Poprawnie umocowany jednoślad w 100% przetrzyma transport bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, potrzebne są cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie 2, ponieważ mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.