Yamaha xt500 (Nr 7621532)

Yamaha xt500
Waga
Sztuk
Yamaha xt500
Długość
250 cm
400 kg
1
Łączna waga:
400 kg
Dystans
472 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Massachusetts, Tisbury

Od 10 kwi 2021 do 24 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, New Jersey, Wharton

Od 26 kwi 2021 do 15 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogie ładunki, które wyglądają na dosyć trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - chociaż tylko złudnie. Bezbłędnie przymocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku transportu na naczepie, obowiązkowe są cztery liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są raptem dwie, ponieważ mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niepewne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.