Yamaha XT600 (Nr 6323591)

Yamaha XT600

Marka i model:

Yamaha XT600

Waga w kg (łączna):

160

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2211.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Sycylia, Katania

1 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Île-De-France, Rambouillet

30 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogie towary, które wyglądają na stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednakże jedynie na pozór. Należycie przymocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, konieczne będą 4 liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są jedynie 2, bowiem posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu i między przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.