Yamaha xt600z (Nr 7564308)

Waga
Sztuk
Yamaha xt600z
Długość
220 cm
185 kg
1
Łączna waga:
185 kg
Dystans
2770 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Iran, Teheran, Teheran

Od 18 maj 2021 do 4 cze 2021

Adres i termin dostawy

Bułgaria, Obwód Burgas, Burgas

Od 28 maj 2021 do 23 cze 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle cenne towary, które wydają się ogólnie niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - jednak jedynie złudnie. Dobrze zamocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, obowiązkowe będą cztery taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są zaledwie dwie, bowiem dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu i między przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.