Yamaha xt660r (Nr 5838846)

Yamaha xt660r

Marka i model:

Yamaha XT

Waga w kg (łączna):

120

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2636.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Lubelskie, Lublin

26 cze 2020

Adres i termin dostawy

Rosja, Obwód Murmański, Murmańsk

6 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj cenne towary, które wydają się ogólnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - wszakże tylko złudnie. Prawidłowo zamocowany motocykl w 100% przetrzyma trasę bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, konieczne są cztery liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem 2, ponieważ mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu oraz między transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.