(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha xt660z tenere (Nr 5892347)

Yamaha xt660z tenere

Marka i model:

Yamaha xt660z

Waga w kg (łączna):

200

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Turyngia, Bad Langensalza

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kolumbia, Bogota, Bogota

1 sie 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często kosztowne towary, które wyglądają na ogólnie nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednak jedynie pozornie. Dobrze umocowany pojazd w 100% przetrzyma trasę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas przewozu na naczepie, konieczne są 4 taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą tylko 2, ponieważ dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują również platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.