Yamaha XT750Z x 2 (Nr 7181541)

Yamaha XT750Z x 2
Waga
Sztuk
Yamaha XT750Z
Długość
200 cm
180 kg
2
Łączna waga:
360 kg
Dystans
2819 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Kirgistan, Obwód Czujski, Biskek

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Iran, Teheran, Teheran

Od 1 kwi 2021 do 1 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często cenne towary, które wydają się dość trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - niemniej jednak tylko złudnie. Poprawnie przymocowany pojazd na pewno przetrzyma transport bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku transportu na naczepie, niezbędne są 4 taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem dwie, gdyż mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu i między przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.