(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

yamaha xtr660 (Nr 4919974)

yamaha xtr660

Marka i model:

Yamaha XT 660 R

Waga w kg (łączna):

600.00

Budżet zlecenia [€]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

3

Dystans: 5196.00 km

Adres i termin nadania

Rosja, Obwód Irkucki, Irkuck

6 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Rosja, Москва, Москва

11 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wydają się na ogół nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - wszakże tylko złudnie. Bezbłędnie umocowany motocykl na pewno przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, potrzebne będą 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą ledwie dwie, bowiem dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i między przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niepewne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.