(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha xtz 750 (Nr 4936822)

Marka i model:

Yamaha xtz 750

Waga w kg (łączna):

350.00

Budżet zlecenia [€]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 4828.00 km

Adres i termin nadania

Kazachstan, Алматы, Ałmaty

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Łotwa, Łotwa, Salaspils

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wydają się względnie trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - niemniej jednak tylko złudnie. Dobrze zamocowany motocykl na pewno przetrzyma transport bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na naczepie, potrzebne będą cztery taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, bowiem mają one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz między przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują również platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze wypytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.