(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha XV 1000 (Nr 4904418)

Yamaha XV 1000

Marka i model:

Yamaha XV 1000

Waga w kg (łączna):

180.00

Budżet zlecenia [€]:

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1817.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Turyngia, Bad Langensalza

Od 31 sie 2019 do 15 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Palma De Mallorca

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wyglądają na ogólnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - niemniej jednak jedynie złudnie. Należycie przymocowany motocykl w 100% przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe są cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, ponieważ dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.