Yamaha XV1900A Casual Full Dress (Nr 6622681)

Yamaha XV1900A Casual Full Dress
Waga Sztuk:
Yamaha XV1900A Casual Full Dress
Długość
258 cm
360 kg
1
Łączna waga: 360 kg
Dystans 3745 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Portugalia, Dystrykt Faro, Monte Gordo

Od 1 mar 2021 do 10 mar 2021

Adres i termin dostawy

Szwecja, Stockholms Län, Sztokholm

Od 15 mar 2021 do 31 mar 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogie towary, które wydają się dość nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - niemniej jednak tylko na pozór. Dobrze zamocowany motocykl w 100% przetrzyma trasę bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie transportu na naczepie, potrzebne będą cztery taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą wyłącznie dwie, ze względu na fakt, że mają one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.