(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

YAMAHA XV9950 (Nr 4775448)

YAMAHA XV9950

Marka i model:

YAMAHA XV950R

Waga w kg (łączna):

300.00

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1884.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Région De Bruxelles-Capitale - Brussels Hoofdstedelijk Gewest, Bruksela

Od 15 wrz 2019 do 19 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Alicante/alacant

Od 22 wrz 2019 do 16 paź 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często kosztowne ładunki, które wyglądają na dość niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - niemniej jednak jedynie złudnie. Prawidłowo przymocowany jednoślad w 100% przetrwa trasę bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, niezbędne są 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą ledwie 2, gdyż mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.