(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-22 22:35

yamaha ybr 125

(Nr 2406760)
yamaha ybr 125

Marka i model:

yamaha ybr 125

Waga w kg (łączna):

113.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 67.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to zwykle drogie ładunki, które wydają się ogólnie trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - aczkolwiek jedynie pozornie. Poprawnie umocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez jednej skazy.

     Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku transportu na naczepie, konieczne są 4 pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie dwie, ponieważ dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motoru. Istotne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

    Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

     Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

     Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Crawley, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Bognor Regis, Wielka Brytania

Termin elastyczny