(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

YAMAHA YBR 250 (Nr 6072152)

YAMAHA YBR 250

Marka i model:

YAMAHA YBR 250

Waga w kg (łączna):

158

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1002.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle drogie ładunki, które wydają się na ogół niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - niemniej jednak jedynie pozornie. Prawidłowo umocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, konieczne są 4 liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą wyłącznie 2, ze względu na fakt, że mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niepewne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.