(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha YFZ450R ATV (Nr 5210618)

Marka i model:

Yamaha YFZ450R ATV

Waga w kg (łączna):

181.00

Budżet zlecenia [€]:

800

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Massachusetts, Ludlow

Od 20 paź 2019 do 31 paź 2019

Adres i termin dostawy

Portugalia, Santarém, Almeirim

Od 1 lis 2019 do 16 lis 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle kosztowne towary, które wyglądają na dosyć nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - niemniej jednak jedynie na pozór. Odpowiednio umocowany pojazd na pewno przetrzyma trasę bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne będą 4 pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą raptem dwie, ze względu na fakt, że dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i między przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w aucie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.