Yamaha YFZ450R SE (Nr 6547979)

Yamaha YFZ450R SE
Waga Sztuk:
Yamaha YFZ450R SE
Długość
180 cm
184 kg
1
Łączna waga: 184 kg
Dystans: 3356 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, California, Santa Cruz

Od 28 lis 2020 do 10 gru 2020

Adres i termin dostawy

Meksyk, Michoacán, Morelia

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wydają się na ogół trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - chociaż tylko na pozór. Odpowiednio przymocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie transportu na naczepie, niezbędne będą 4 liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, ponieważ posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i między przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.