(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha ys ******* (Nr 6191892)

Yamaha ys *******

Marka i model:

Yamaha ys 125 2017

Waga w kg (łączna):

129

Budżet zlecenia [€]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 606.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Aragonia, Huesca

14 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Limousin, Limoges

19 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wyglądają na dość ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - aczkolwiek tylko złudnie. Poprawnie zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne są cztery pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą zaledwie 2, ze względu na fakt, że dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Ważne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu i między transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i często nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.