(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-01 11:56

Yamaha yz 125

(Nr 2649672)
Yamaha yz 125

Marka i model:

Yamaha yz 125

Waga w kg (łączna):

90.00

Budżet zlecenia [zł]:

8

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 810.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory i skutery to zwykle drogocenne towary, które wydają się stosunkowo trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednakże tylko pozornie. Właściwie przymocowany motocykl na pewno przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem 2, gdyż dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się motoru. Ważne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest ryzykowne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Malmo, Szwecja

11 maj 2018

Adres i termin dostawy

Wrocław, 40-203, Polska

Termin elastyczny