Yamaha YZ250F (Nr 7523845)

Yamaha YZ250F
Waga
Sztuk
Yamaha YZ250F
Długość
217 cm
92 kg
1
Łączna waga:
92 kg
Dystans
1740 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Reading, Reading

Od 28 lip 2021 do 31 lip 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Marche, Jesi

Od 1 sie 2021 do 5 sie 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle kosztowne towary, które wydają się na ogół nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - wszakże jedynie na pozór. Właściwie umocowany pojazd na pewno przetrzyma przewóz bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, konieczne będą 4 taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą wyłącznie dwie, gdyż mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach auta oraz między transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją również platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niepewne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.