Yamaha YZ250F (Nr 7523849)

Yamaha YZ250F
Waga
Sztuk
Yamaha YZ250F
Długość
217 cm
92 kg
1
Łączna waga:
92 kg
Dystans
1740 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Reading, Reading

Od 29 lip 2021 do 31 lip 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Marche, Jesi

Od 1 sie 2021 do 5 sie 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wyglądają na całkiem ciężkie do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - chociaż tylko złudnie. Dobrze przymocowany pojazd w 100% przetrzyma drogę bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, obowiązkowe są cztery pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są zaledwie 2, ze względu na fakt, że mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.