Yamaha YZ250F (Nr 8033157)

Yamaha YZ250F
Waga
Sztuk
Yamaha YZ250F
Długość
217 cm
92 kg
1
Łączna waga:
92 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Nigeria, Benue, Yor

Od 19 wrz 2021 do 26 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Gwatemala, Suchitepéquez, San Pablo Jocopilas

Od 25 paź 2021 do 31 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wyglądają na stosunkowo nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - wszakże jedynie złudnie. Należycie umocowany pojazd w 100% przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, konieczne będą cztery liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są tylko 2, bowiem dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją również platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.