Yamaha YZ450F (Nr 7544206)

Yamaha YZ450F
Waga
Sztuk
Yamaha YZ450F
Długość
220 cm
99 kg
1
Łączna waga:
99 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Teksas, Houston

Od 29 maj 2021 do 31 maj 2021

Adres i termin dostawy

Dominikana, María Trinidad Sánchez, Nagua

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wydają się stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - jednakże jedynie pozornie. Bezbłędnie przymocowany motocykl w 100% przetrwa drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na przyczepie, konieczne będą cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem 2, gdyż mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz między transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.