(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha yzf 125 (Nr 4792380)

Yamaha yzf 125

Marka i model:

Yamaha yzf 125cc

Waga w kg (łączna):

142.00

Budżet zlecenia [€]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3148.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Tyne And Wear, Sunderland

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Grecja, Αποκεντρωμένη Διοίκηση Μακεδονίας - Θράκης, Saloniki

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często kosztowne towary, które wyglądają na ogólnie ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - niemniej jednak tylko pozornie. Odpowiednio przymocowany pojazd w 100% przetrzyma drogę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, obowiązkowe będą 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą wyłącznie 2, gdyż posiadają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Istotne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motoru, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.