(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Yamaha yzf 125 (Nr 5685279)

Yamaha yzf 125

Marka i model:

Yamaha yzf r125

Waga w kg (łączna):

140

Budżet zlecenia [€]:

50

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 278.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalucía, Vélez-Málaga

11 sty 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalusia, El Puerto De Santa María

11 sty 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogocenne towary, które wyglądają na dosyć ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - jednakże jedynie pozornie. Należycie zamocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, obowiązkowe są 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie dwie, bowiem dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu i między transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.