(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-07-03 19:34

yamaha yzf 125 r (Nr 1887101)

yamaha yzf 125 r

Marka i model:

yamaha yzf 125 r

Waga w kg (łączna):

140.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 574.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogie towary, które wyglądają na dosyć niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - chociaż tylko pozornie. Prawidłowo umocowany jednoślad w 100% przetrzyma trasę bez jednej skazy.

     Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na naczepie, obowiązkowe będą cztery taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą wyłącznie 2, gdyż posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

    Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

     Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niepewne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

     Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny