(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Yamaha yzf r1 (Nr 3948166)

Marka i model:

Yamaha yzf r1

Waga w kg (łączna):

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 192.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Nawarra, Erro

1 mar 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Galdakao

1 mar 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często kosztowne ładunki, które wydają się ogólnie trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - wszakże jedynie złudnie. Bezbłędnie przymocowany motocykl w 100% przetrwa drogę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, konieczne będą 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są jedynie 2, bowiem mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.