(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha Yzf-R1 (Nr 5284374)

Yamaha Yzf-R1

Marka i model:

Yamaha R1 rn12 (2006)

Waga w kg (łączna):

180

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 432.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Argowia, Turgi

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Mallersdorf-Pfaffenberg

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogocenne ładunki, które wydają się całkiem niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - aczkolwiek jedynie na pozór. Właściwie przymocowany pojazd w 100% przetrzyma drogę bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie 2, ponieważ posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dopytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.