(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

YAMAHA YZF R1 (Nr 5419470)

YAMAHA YZF R1

Marka i model:

YAMAHA YZF R1

Waga w kg (łączna):

170

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 654.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, La Rioja, Logrono

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Alicante/alacant

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wydają się na ogół nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - niemniej jednak tylko na pozór. Odpowiednio przymocowany motocykl na pewno przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku transportu na naczepie, niezbędne będą 4 taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są zaledwie 2, bowiem mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i między przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest niepewne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.