(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha YZF R1 (Nr 7471005)

Yamaha YZF R1
Waga
Sztuk
Yamaha YZF R1
Długość
204 cm
174 kg
1
Łączna waga:
174 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Brazylia, Mato Grosso, Cuiaba

Od 1 mar 2021 do 25 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Ibiza

Od 1 maj 2021 do 1 cze 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często cenne towary, które wydają się dosyć trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - wszakże tylko pozornie. Dobrze umocowany pojazd w 100% przetrwa transport bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne będą cztery liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są jedynie 2, ze względu na fakt, że posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.