Yamaha YZF-R125 (Nr 7895413)

Yamaha YZF-R125
Waga
Sztuk
Yamaha YZF-R125
Długość
202 cm
126 kg
1
Łączna waga:
126 kg
Dystans
2067 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 13 sty 2022 do 31 mar 2022

Adres i termin dostawy

Tunezja, Gubernatorstwo Tunis, Tunis

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogie towary, które wyglądają na na ogół trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - jednak jedynie złudnie. Dobrze umocowany motocykl na pewno przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne są 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem dwie, gdyż mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i między transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.