(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Yamaha YZF-R125 (Nr 8238315)

Waga
Sztuk
Yamaha YZF-R125
Długość
202 cm
126 kg
1
Łączna waga:
126 kg
Dystans
914 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Bochum

Od 21 gru 2021 do 22 gru 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Błaszki

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogie towary, które wyglądają na dosyć nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - jednak tylko na pozór. Należycie przymocowany motocykl w 100% przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas transportu na naczepie, obowiązkowe będą cztery taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są ledwie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu i między transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i często nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.