Yamaha YZF-R15 (Nr 6515402)

Yamaha YZF-R15
Waga Sztuk:
Yamaha YZF-R15
Długość
200 cm
131 kg
1
Łączna waga: 131 kg
Dystans: 1608 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Meksyk, Dystrykt Federalny, Meksyk

Od 6 mar 2021 do 14 mar 2021

Adres i termin dostawy

Meksyk, Quintana Roo, Cancún

Od 14 mar 2021 do 21 mar 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogocenne towary, które wydają się na ogół nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - jednakże jedynie złudnie. Dobrze przymocowany pojazd na pewno przetrwa trasę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, niezbędne będą cztery taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą zaledwie 2, ponieważ mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i między transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.