Motocykle i skutery Dodano: 2019-05-16 04:14

Yamaha YZF R3 (Nr 4391229)

Yamaha YZF R3

Marka i model:

Yamaha YZF R3

Waga w kg (łączna):

250.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 792.00 km

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogocenne towary, które wydają się dość nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - wszakże tylko złudnie. Prawidłowo przymocowany motocykl na pewno przetrzyma transport bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, niezbędne są cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie 2, ze względu na fakt, że mają one szyny udaremniające przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Warto zawsze wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Hamburg, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Monachium, Niemcy

Termin elastyczny