(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha yzf r3 (Nr 6045506)

Yamaha yzf r3

Marka i model:

Yamaha yzfr3

Waga w kg (łączna):

167

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3891.00 km

Adres i termin nadania

Kanada, Ontario, Toronto

20 cze 2020

Adres i termin dostawy

Meksyk, Querétaro, Querétaro

27 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często wartościowe ładunki, które wydają się względnie nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - chociaż jedynie złudnie. Należycie przymocowany pojazd na pewno przetrzyma trasę bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, potrzebne są 4 liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są tylko dwie, gdyż posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.