(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Yamaha YZF-R3 (Nr 8014088)

Yamaha YZF-R3
Waga
Sztuk
Yamaha YZF-R3
Długość
209 cm
166 kg
1
Łączna waga:
166 kg
Dystans
540 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Lubuskie, Tuplice

Od 8 wrz 2021 do 30 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Wołomin

Od 8 wrz 2021 do 30 wrz 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często cenne towary, które wydają się dosyć nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - jednakże jedynie złudnie. Należycie przymocowany pojazd w 100% przetrzyma drogę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas przewozu na naczepie, konieczne będą cztery liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie dwie, ponieważ dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.