(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha YZF-R6 (Nr 7613133)

Yamaha YZF-R6
Waga
Sztuk
Yamaha YZF-R6
Długość
205 cm
169 kg
1
Łączna waga:
169 kg
Dystans
1763 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Rumunia, Bucharest, Bukareszt

Od 15 kwi 2021 do 22 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Cypr, Cypr, Limassol

Od 29 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wydają się dosyć niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - jednak jedynie złudnie. Bezbłędnie umocowany motocykl w 100% przetrzyma trasę bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na naczepie, konieczne są 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą wyłącznie 2, bowiem dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach auta i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.