Yamaha YZF-R6 WGP 50th Anniversary (Nr 7495308)

Yamaha YZF-R6 WGP 50th Anniversary
Waga
Sztuk
Yamaha YZF-R6 WGP 50th Anniversary
Długość
204 cm
189 kg
1
Łączna waga:
189 kg
Dystans
3636 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Southampton, Southampton

Od 1 maj 2021 do 1 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Turcja, Izmir, Izmir

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często wartościowe ładunki, które wyglądają na względnie ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - niemniej jednak tylko na pozór. Bezbłędnie umocowany motocykl na pewno przetrzyma przewóz bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, potrzebne są 4 taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są ledwie 2, ze względu na fakt, że dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest ryzykowne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.