(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-13 14:37

Yamha tzr 50

(Nr 2582364)

Marka i model:

Yamaha tzr 50

Waga w kg (łączna):

120.00

Budżet zlecenia [zł]:

500

Dystans: 383.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory i skutery to często wartościowe ładunki, które wyglądają na dosyć niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - aczkolwiek tylko pozornie. Dobrze zamocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, potrzebne będą 4 taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie 2, ponieważ dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Olecko, 19-400, Polska

Od 16 kwi 2018 do 17 kwi 2018

Adres i termin dostawy

Lublin, Polska

Termin elastyczny