Yfz450 (Nr 5710875)

Yfz450

Marka i model:

Yamaha yfz

Waga w kg (łączna):

140

Budżet zlecenia [€]:

150

Liczba sztuk:

2

Dystans: 3752.00 km

Adres i termin nadania

Luksemburg, Luxembourg, Bofferdange

Od 29 lut 2020 do 2 sie 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Puerto Del Rosario

17 sie 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle cenne towary, które wydają się ogólnie niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - chociaż tylko na pozór. Należycie zamocowany pojazd na pewno przetrwa trasę bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, potrzebne będą cztery taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą zaledwie 2, gdyż mają one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach auta i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.