(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yorkie (Nr 4943338)

Yorkie

Waga w kg (łączna):

6.00

Dystans: 1725.00 km

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Floryda, Orlando

21 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Nowy Jork, New York City

21 wrz 2019


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy potrzebujemy zamówić transport zwierzaka, dla firm transportowych ważna będzie jego odmiana, waga i szczegółowy opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być zatem chore ani okaleczone. W przypadku, gdy postanowiliśmy przetransportować psa, kota lub zająca należy zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Papiery niezbędne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny mieć dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Listę weterynarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak trasa i data przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Listę firm przewozowych uprawnionych do przewozu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można transportować samochodem, jeżeli mamy należyty przenośnik. Przy przewozie zwierza warto stosować różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. W wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.