yorshire (Nr 6542468)

yorshire

Waga w kg (łączna):

4

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Kolumbia, Distrito Capital De Bogotá, Bogota

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Bilbao

Od 10 wrz 2020 do 4 lis 2020


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy potrzebujemy zlecić transport zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, waga oraz dokładny opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być zatem schorowane ani okaleczone. Jeśli postanowiliśmy przewieźć kota, psa lub królika trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, gdy zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć dokument tożsamości wydany przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie dane jak trasa i data przejazdu i przewidywany czas transportu. Spis firm transportowych upoważnionych do przewozu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić autem, jeżeli mamy odpowiedni transporter. Do transportu zwierząt warto używać różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.