Ys125 (Nr 5742067)

Marka i model:

Yamaha ys 125

Waga w kg (łączna):

129.00

Budżet zlecenia [€]:

80

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 301.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalusia, Linares

Od 14 lut 2020 do 17 lut 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 14 mar 2020 do 17 mar 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wyglądają na stosunkowo ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - jednak jedynie pozornie. Dobrze umocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na naczepie, niezbędne będą cztery liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są wyłącznie 2, gdyż dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.