Z (Nr 5668571)

Z

Marka i model:

Honda cbr 1100 xx

Waga w kg (łączna):

225.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2250.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

14 maj 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle drogocenne towary, które wyglądają na stosunkowo trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - jednakże tylko pozornie. Właściwie zamocowany pojazd na pewno przetrzyma transport bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne są 4 pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są jedynie 2, bowiem posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach auta i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niepewne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.