(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2016-12-05 12:09

Z Londynu do Opola transport motoru (Nr 1500342)

Marka i model:

Kawasaki ninja

Waga w kg (łączna):

140.00

Budżet zlecenia [zł]:

700

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1455.50 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle i skutery to zwykle wartościowe towary, które wyglądają na stosunkowo nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - niemniej jednak jedynie na pozór. Prawidłowo umocowany motocykl na pewno przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

     Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, obowiązkowe są 4 taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są jedynie dwie, gdyż posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Ważne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

    Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w aucie.

     Warto zazwyczaj wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

     Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Londyn

Od 9 gru 2016 do 11 gru 2016

Adres i termin dostawy

Polska, Opolskie, Opole

Termin elastyczny