Z1000sx (Nr 5720562)

Z1000sx

Marka i model:

Z1000sx

Waga w kg (łączna):

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1598.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Devon, Exeter

Od 3 sie 2020 do 7 sie 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Od 17 sie 2020 do 21 sie 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często wartościowe ładunki, które wyglądają na całkiem ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - jednak tylko pozornie. Właściwie umocowany pojazd w 100% przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne są 4 taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą tylko dwie, ze względu na fakt, że posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się motoru. Istotne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motoru, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.