(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Zabudowa kontenerowa z busa (Nr 7931205)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Zabudowa kontenerowa z busa
350 x 220 x 240 cm
1000 kg
1
Łączna waga:
1000 kg
Dystans
736 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Wymagana
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Ustka

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Żywiec

Termin elastyczny


Transport kontenerów

Kontenery to żelazne pojemniki używane w transporcie niewielkich towarów (drobnicy), które przeważnie podzielone są na mniejsze paczuszki lub zazwyczaj są popakowane w paczki, skrzynie lub pudła. Drobnica zdarza się, że jest także przewożona na paletach. Kontenery pomagają w przewozie zarówno towarów sypkich, jak i płynnych oraz takich produktów, które potrzebują podgrzewania lub chłodzenia.

Struktura metalowego pojemnika jest solidna, co pozwala na wielokrotne zastosowanie. Każdy kontener ma należyty sprzęt, który ułatwia przymocowywanie i transportowanie kontenera z jednego samochodu na inny. Kontenery na ogół przewozi się pojazdami ciężarowymi.

Typy kontenerów

Cenionym rodzajem pojemnika jest kontener 20-stopowy, zwykle określany kontenerem 1C. Jest to pojemnik o kubaturze prawie 33 metrów kwadratowych. Gabaryty w środku kontenerów 1C wynoszą 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Pojemnik rodzaju 1A jest kontenerem 40-stopowym, a jego formaty wewnętrzne wynoszą 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C można przetransportować blisko 10 europalet. Pojemniki te najczęściej używa się w transporcie surowców zapakowanych.

Osiągalne bywają również kontenery 1C i 1A kategorii „open top” – tych kontenerów gabaryty są zbliżone do pojemników 1C i 1A, z tą różnicą, że otwierane są z góry. Ten gatunek kontenerów wykorzystuje się do transportu materiałów ładowanych z góry i surowców sypkich.

Rodzaj kontenera „flat rack” wykorzystywany bywa w transporcie ładunków ponadgabarytowych i ciężkich ładunków. Ten rodzaj kontenera w wariancie „collapsible” ma dodatkowo składane ściany.

Pozostałymi rodzajami kontenera są kontenery chłodnicze, izotermiczne, termiczne. Kontenery „high cube” używa się w przewozie pakunków przestrzennych. Kontenery „open side” mają rozkładane ściany i dach. Pojemniki metalowe typu „rolling floor” mają podłoże toczne. Wyróżniamy również pojemniki cysterny, kontenery z wentylacją, kontenery wyposażone w podpory do samozaładunku.

Cena transportu pojemnika metalowego

Cena transportu pojemnika metalowego jest uzależniona od wymiarów i rodzaju transportowanego ładunku, drogi oraz specjalnych warunków, które przewoźnik musi zrealizować w trakcie przewozu.